Blog

Teknolojinin gelişim ve değişim hızına ayak uydurmaya çalıştığımız günümüzde ülke olarak yeni teknolojinin üretiminde pay sahibi olmanın çabası içerisindeyiz. İnovasyon kültürü köklü bir eğitim ve disiplin gerektirmektedir. Bu sebeple yazılım, robotik, malzeme, ürün geliştirme gibi temel konuların ilk ve orta öğretimin müfredatına dahil edilmesinin stratejik bir konu olduğu inkâr edilemez....

Teknolojinin gelişim ve değişim hızına ayak uydurmaya çalıştığımız günümüzde ülke olarak yeni teknolojinin üretiminde pay sahibi olmanın çabası içerisindeyiz. İnovasyon kültürü köklü bir eğitim ve disiplin gerektirmektedir...

3D baskı hizmetini Ankara’da bulunan üretim ofisimizden Türkiye’nin her yerine vermekteyiz.

Başkent Üniversitesi BUCHI için Robotik Atolyesi Kurduk

Başkent Üniversitesi BUCHI için robotik atolyesi kurduk.Artıboyut İnovasyon işbirliği ile Başkent Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi projelerinden BUCHI (Baskent University Center of Health Innovation) bünyesinde üretim ve Prototipleme Atölyesi’nin kurulumu tamamlanmıştır.

3D Printer Sektöründe 2017’yi Geride Bırakırken

Belki klasik bir söz, ama zaman gerçekten hızla geçiyor… 3D Printer sektöründe 2017 yılı da bu kurala uyarak, yoğun iş temposu içinde hızla geride kalıyor. Türkiye'nin yerli 3D yazıcı markası ArtıBoyut olarak, Aralık ayının bu son günlerinde sizinle 2017 yılı değerlendirmemizi ve 2018 için planlarımızı paylaşıyoruz.

Atayurt Okulları ArtıBoyut'u Tercih Etti

Eskişehir'deki Özel Atayurt Okulları da ArtıBoyut 3D Yazıcıyı tercih etti. Düzenlediğimiz eğitim etkinliğinde okulun öğrencilerine 3D Yazıcı eğitimi vererek onları yüksek teknolojiyle tanıştırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özel Atayurt Okulları'na ArtıBoyut'u tercih ettikleri için teşekkür eder, öğrencilerine başarılar dileriz.

ArtıBoyut 3D Yazıcı Merzifon'da!

ArtıBoyut, eğitimdeki atılımına devam ediyor. ArtıBoyut 3D Yazıcılar, Hacettepe Üniversitesi tarafından sürdürülen Herkes için Kütüphane projesi kapsamında Prof. Dr. A. Haluk Özen Bilgi ve Öğrenme Merkezi'nde 23 Aralık 2017 Cumartesi gerçekleşen açılış töreniyle hizmete girdi.

ArtıBoyut, yardım ettiği ve ürettiği projeleri sahiplerinden izin alarak dünyanın en ünlü 3D model sitesi Thingiverse üzerinden milyonlarca kişi ile paylaşmaktadır. Paylaştığımız tasarımlara buradan ulaşabilirsiniz.

Her sene Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği 3. sınıf “ME384 - Mekatronik Sistemler” dersinde düzenlenen yarışmada bu sene şampiyon olan Atletiko Makine takımını kutlarız! Takımın ürettiği Robotun yazımızda tanıtıyoruz. Devamı...

Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği 1. Sınıf öğrencilerinin “ME102 - Sistem Mühendisliğine Giriş” dersinde tasarlayıp analizlerini yaptıkları hareketli parçalar içeren modellerinin üretimine yardım ettik. 12 grubun 100’e yakın parçasını 2 hafta boyunca 3D yazıcılarımızda ürettik. Projelerin detaylı incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

ArtıBoyut, 2015-2016 öğretim yılında düzenlenen Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri'ne verdiği destekten dolayı Bilkent Üniversitesi Rektörü sayın Abdullah Atalar'dan teşekkür plaketi aldı. Devamı...

3D Modellemeye Giriş ve TinkerCad ile Tasarım EğitimiArtıBoyut, 27-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Bursa Özel Nova Okulları'nda düzenlenen "NOVA Robot Programlama ve Üç Boyutlu Yazıcı Etkinliği"nde 9. ve 10. sınıf öğrencilerine Üç Boyutlu Modellemeye Giriş ve TinkerCad ile Tasarım Eğitimi verdi. Devamı...

ArtıBoyut, TÜBİTAK tarafından Türkiye’de 8, Ankara’da ise 2 Mentor Eğiticisi Kuruluş’tan biri olan SmartsUnited’ın yürüttüğü SmartMentor Eğitim Programı kapsamında düzenlenen panelde geleceğin girişimcilerine yol gösterecek olan mentor adayları ile buluştu.

ArtıBoyut, Türkiye'nin en büyük teknoparklarından biri olan Bilkent Cyberpark'ın yayınladığı CyberSpot dergisine Mayıs 2016'da yayınlanan ikinci sayısında konuk oldu.

ICT Media Mart 2016 sayısında ArtıBoyut'a yer vererek, üç boyutlu yazıcı sektörü ve sektörün geleceği üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencileri her yıl Bilkent Üniversitesi kampüsünde gerçekleşen Spring Fest’te tasarlayıp ürettikleri projeleri sergilemektedir. Öğrencilerin 2015-2016 akademik yılında geliştirdikleri akıllı ev, robotik kol, ginger ve vites kutusu projeleri ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. Vites kutusu projesi, ArtıBoyut tarafından desteklenmiş projelerden biridir ve üretimi 3D yazıcılarımızda yapılmıştır. Devamı...